| Elegant a întrebat:

In ceea ce privește școala de politie (subofițeri) Vasile Lascar din Campina, dupa terminarea acestei scoli poti sa optezi pentru "Politia Rutieră"? Sau cum vine? Vreau sa stiu daca se poate sa te duci spre rutiera facand scoala de subofiteri. De asemenea, poti conduce masina de politie in ce circumstanțe?

2 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

In scoala faci pregatire generala (daca fac module optionale pe specialitati poti opta pentru asta, dar nu se fac tot timpul). Repartitia unde lucrezi se face la inspectoratul judetean unde esti repartizat dupa ce termini scoala.