| MadalinT00 a întrebat:

In luna aceasta am terminat primul an de Drept.Imi doresc sa ajung judecator si vreau sa va intreb daca se intra pe propriile cunostinte? Cat de greu este si ce sfaturi imi puteti oferi pentru admiterea in I.N.M?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, in prezent se intra pe ceea ce stii si trebuie sa fii bun pentru a intra, profesia de judecator este foarte atractiva, avand in vedere statusul social ridicat si salarizarea foarte buna, acestea atrag un numar mare de candidati la INM, candidati bine pregatiti.
Singurul sfat: invata foarte bine in timpul facultatii, mai ales materiile necesare: drep penal si procesual penal, drept civil si procesual civil.