| lex322 a întrebat:

In momentul de fata stiu sa vorbesc fluent engleza si italiana, iar avansat germana si spaniola. Aveti idee cum as putea sa invat mai multe limbi straine? Sau macar daca stiti vreun centru de limbi straine care ma poate ajuta cumva? Am doar 16 ani si nu imi permit sa investesc o multime de bani. Multumesc

3 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Impresionant. la 16 ani 2 limbi fluent si 2 avansat. felicitari
ca sa afli de "vreun centru" tb sa dai si o localitate iar despre invatat alte limbi cred ca iti va fi tot mai usor, macar la cele europene.
poate ne spui si noua cum ai reusit performanta asta.
succese

| SUDSteaua1947 a răspuns:

Scuza-ma ca ma abat de la intrebare dar daca te duci in alta tara cu astea 4 limbi, crede-ma ca nu-ti mai trebuie nimic nimic.

| geopopiku a răspuns:

Salut... cum le-ai invatat pe acestea le poti invata si pe celelalte...eu invat cel mai bine o limba straina prin conversatie cu o alta persoana