| Floreenofficial a întrebat:

Intrebarea aceasta este in legatura cu un job.Deci,am gasit ceva exact cum imi doresc eu,dar va trebui ori sa trimit un CV, ori sa le scriu la sectiunea contact.Eu sunt foarte TIMID si ma gandeam ca daca ma vor contacta peste o vreme sa ma prezint la vreun interviu,ce ma fac? Si nu stiu ce sa fac,sa ma incerc, sa nu incerc?! Am mai avut o sansa acum un an jumatate si am ratat-o.Si ultima intrebare:daca trimit un CV la aceasta unitate,care pare si sper ca e serioasa,pot pati ceva? Adica ma refer ca in CV am adresa, studiile etc.Am emotii in legatura cu acest loc de munca fiindca e ce vreau eu,poate si de asta.Voi ce ziceti? Multumesc anticipat, ofer funda si voturi!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca! Curajul inseamna sa iti invingi frica. Am facut lucruri de care eram cu adevarat ingrozita. Uite, eu de obicei am tensiunea arteriala maxim 10. De curand am facut 18 de frica, in cursul unei activitati pe care trebuia sa o fac. Si dupa ce am facut-o, m-am simtit minunat. Puternica si curajoasa

| Floreenofficial explică (pentru Brigaela):

In sfarsit imi raspunde doamna Brigaela la o intrebare! O sa incerc, multumesc pentru ajutor si aveti grija cu tensiunea!

| Brigaela a răspuns (pentru Floreenofficial):

De la întâmplarea aceea (de pe 18 aprilie) mi-am luat-o zilnic, la diferite ore, dupa efort, dupa somn, dupa masa. Am avut maxim 13 dupa ce am dat cu aspiratorul prin toata casa

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu aplica la niciun job daca ti e frica sa vorbesti. O sa traiesti din nimic toata viata.

| Floreenofficial explică (pentru suntserios):

Hei,dar nu mi-e frica sa vorbesc...mi-e frica sa nu fiu judecat pentru ce spun, am o retinere.Si sper sa nu traiesc din nimic toata viata!

| seularts a răspuns:

Ma' Man, cel m-ai bine sa te gandesti ce pot face ei pentru tine sa te determine sa te angajezi la ei!? Ei cauta sa angajeze pe cineva de care au nevoie nu invers!