| danyyy_9054 a întrebat:

Intrebarile mele sunt urmatoarele :am fost contactat de o agentie de recrutare pentru plecari in Anglia nu mi-au cerut nici un ban(deocamdata happy ) mi-au spus sa am la mine 200-250 lire si sa imi platesc biletul de avion dintre care imi deconteaza 50% si imi dau pentru primele 2 saptamani 15 lire pe zi bani de buzunar in afara ce; or pe care i castg pe zi muncind.care cum imi pot da seama totusi daca e teapa? si ce trebuie sa contina contractul de munca ca sa fie un contract adevarat? si dupa cat timp se obtine yelow card? va multumesc anticipat sau ce firma serioasa stiti de recrutrari? sau as vrea sa vb chiar cu cineva de acolo eventual

4 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Daca ai fost tu contactat de ei si nu invers este o pacaleala.Si scuze n-am auzit de firme serioase.Cel mai bine intra pe siteuri cu anunturi de afara.

| vlad_4846 a răspuns:

In primul rand de unde este firma>>

apoi in ce domeniu "vei munci"?

contractul nu prea conteaza...acolo nu poti incepe munca daca nu ai work permit...

si eu plec paste o luna la o ferma acolo si nu plec fara acte.deja am primit permisul de munca.

firme de recrutare serioase nu "prea mai gasesti".

uita-te aici sa vezi ce firme sunt tepari.

http://consilierjuridicgermanoroman.com/......-tzepuiti/

| cess a răspuns:

Este teapa, si tatal meu a fost amagit la fel.

| alinuu_5268 a răspuns:

E teapa, mai cunosc pe cineva care a patit cam aceeasi chestie