| KimKimie42 a întrebat:

Intru in clasa a 12a. Si inca nu stiu ce facultate sa aleg. As putea alege pedagogia, având în vedere că sunt la liceu pedagogic, chiar pe această secție. Acum, însă, nu prea ma mai pasionează învățământul. Stiu doar ca imi place f mult limba coreeana (nu pentru ca ascult bts)..Si de multe ori m-am gandit daca as putea face ceva in viata daca as invata această limbă. De multe ori am descurajari. De aceea nu stiu ce sa fac. Pedagogie sau coreeana? Voi ce ati alege? App, stiti cumva o facultate unde s-ar putea studia această limbă? Si daca ar trebui sa se dea admitere? As vrea sa fiu cat mai documentată.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La litere, specializarea de limbi moderne.
Iti alegi din pachet doua limbi, una principala, una secundara. Examenul de admitere depinde de facultatea unde dai: poti sa dai la limba principala, poti sa nu dai deloc.

2 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Amandoua optiuni sunt bune, limba coreeana mi se pare totusi greu de invatat si nu am auzit sa fie cautata la noi.

| Anonimatius a răspuns:

Dacă tu nu îți dorești pe învățământ atunci nu îți sugerez să te duci în această direcție. Ai putea să te duci la o facultate unde se bazează pe turism, sau traducător, dacă spui că îți place limba Coreeană.
Succes ❤