Întrebare recomandată | Abracadabra1122 a întrebat:

Salut, la admitere pentru drept e o proba logica, in legatura cu ea, necesita pregatirea anterioara, studierea unei/unor carti? Sau e ceva la prima vedere la care ar trebui sa te descurci?
Si va rog, cei care nu aveti nicio treaba cu subiectul, nu mai răspundeți doar sa aveti puncte in plus, e inutil si ne irosim timpul reciproc.

1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

Nu este nici o pregătire trebuie doar să gândești logic în momentul examenului, nu poți învăța ceva ce nu ști ce o să fie la examen și logica nu se învață.