| MadalinT00 a întrebat:

La anul o sa ma pregatesc pentru admiterea la Academia de politie, dar nu stiu la ce limba staina sa dau. Engleza o stiu asa de nivel A2 maxim B1, adica aproape jumatate din gramatica, iar la spaniola am auzit ca se da mult mai usor.La spaniola stiu doar elementele de baza.Ma puteti ajuta cu alegerea limbii straine? Stiu ca se da gramatica romana si istorie.

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu cred ca ar trebui să mergi pe engleză. Dacă atunci când dai tu se nimerește să pice un subiect mai nasol? Asa cu engleza te mai perfecționezi si mergi la sigur.