| Valisarpe a întrebat:

Salut, la ce facultate din buc pot intra mai repejor cu media 7, precizez ca poate sa fie cat de proasta eu vreau asta pentru a putea sta la camin pentru ca nu am unde sa stau.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La cele la care sunt mai puțini admiși decât locuri.

Un exemplu:
Facultatea X are 40 de locuri bugetate, se înscriu 30 de candidați, 20 sunt admiși, rămân 20 de locuri libere unde nu mai contează media.

| Valisarpe explică (pentru Frank51):

Pai care sunt alea man?

| Frank51 a răspuns (pentru Valisarpe):

Sunt multe, va trebui să cauți. Eu când am intrat la Inginerie Electrică și Calculatoare la unitbv, am fost 50 înscriși, 40 admiși, și erau 40 de locuri, gen am intrat toți.

| Brizbriz a răspuns:

Nu stiu daca mai exista, dar erau facultati de tot rahatul cu 15 candidati pe 300 de locuri, cum ar fi metalurgie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cele necăutate, de care nu știe nimeni.