| F3d0x a întrebat:

La facultatea de Arhitectura din cadrul Politehnicii din Timisoara admiterea se da din matematica si desen sau la alegere dintre astea doua.
Tin sa mentionez ca sunt pe profil de stiinte ale naturii si nu am facut desen tehnic, ci desen normal.

2 răspunsuri:
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Ai luat meditatii sau macar ai studiat de unul singur perspectiva si tot ce trebuie?

| F3d0x explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Nu chiar dar stiu ce inseamna desen din perspectiva(dintr-un anume unghi).
Ma pricep si sa desenez obiecte tri-dimensionale insa nu stiu cum pot face sa imi invat tot desenul tehnic.