| DanielCosmin827939 a întrebat:

la facultatea de management îți trebuie matematica? Pe ce trebuie sa ma axez?

Răspuns Câştigător
| TabStore a răspuns:

Salut, matematica faci doar pe primul semestru, in primul an, o matematica de baza. Ulterior, nu mai am aceasta materie.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar o să faci și matematică, dar doar 1-2 ore pe săptămână.

| AliGab a răspuns:

Trebuie si matematica, dar nu la un nivel asa de avansat ca la ingormatica si/sau inginerie. Este matematica de baza: algebra si analiza. Insa nu iti recomand managementul pentru ca putini au sansa sa iasa manageri dupa facultate si te vei cam chinui cu gasirea unui loc de munca. Daca tot sti matematica mai bine fa ceva inginerie (de preferat ceva in domeniul IT). succes

| SatanicBear a răspuns:

Pe actele ce trebuiesc depuse pentru somaj, cam cu,, specializarea'' asta iesi de la management.