| Rebb00 a întrebat:

La facultatea de medicina, specializare in Nutritie si Dietetica, ce se face in primul an? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Emmy125 a răspuns:

Este la Suceava la Departamentul de sanatate si dezvoltare umana sectia de Nutritie si Dietetica de 3 ani.
Aici e planul de invatamant sa poti vedea ce materii se fac: http://dsdu.usv.ro/plan_nutritie.php

In alta parte nu stiu cum e dar cu siguranta se aseamana materiile :)

Bafta!

| iarin a răspuns (pentru Emmy125):

Da-i funda lui emmy ca merita! Multumesc de informatie!

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Specializarile se fac dupa absolvirea celor sase ani de medicina.