| MadalinT00 a întrebat:

La simulari am luat la toate materiile 5.Romana, istorie si geografie.Problemea cea mai mare a mea este ca la subiectul I nu le vad in text.Sunt disperat si nu stiu cum sa fac in aceste 2 luni sa iau Bac-ul.

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ceea ce spui tu se numeste analfabetism functional. Adica stii sa citesti, dar nu intelegi nimic din ce citesti.
In cazul asta, ar fi bine ca, pana la Bac, sa te straduiesti sa citesti si, mai ales sa intelegi, mai mult decat firmele magazinelor din Mall.