| Pysu a întrebat:

Salut la toti. Am si eu niste intrebari. Cam cat castiga un tehnician dentar in Romania? Dar in strainatate? Se merita sa urmezi aceasta meserie? mersi muult:* Dau fundabatting eyelashes

5 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Pai daca toti tehn dentari ar cistiga 3000 eu/luna la noi, ar fi inflatie de tehnicieni dentari deci sa fim seriosi, Poate mai degraba sa te faci frigotehnist ca sunt destul de rari si de bani nu duc lipsa

| the1answer a răspuns:

Iti recomand geografia turismului

| dariale a răspuns:

Nu stiu daca e un raspuns bun, am cunostinte care mi-au zis ca in Germania se castiga intre 6000-7000 de euro pe luna, iar in Romania intre 3000-5000 de euro. happy thinking

| iiConspire a răspuns:

Sati spun ce am vazut pe un site:
"tehnicienii dentari. Ei cistiga anual in jur de 157 de mii de dolari"

http://www.9am.ro/......serii.html

Si eu vreau sa urmez aceasta meserie pare profitabila in U.S.A

| flautist1 a răspuns:

Sti cum e? sincer, si eu tot la tehnica dentara vreau sa dau anul acesta, si sincer am vorbit cu un tehnician dentar din cj, si mi-a spus ca daca vreau sigur, si fara indoiala sa merg acolo, sa merg ca se castiga foarte bine, dar m-a avertizat ca e greu in facultate...

Acuma, normal, ca raspunsurile sunt diferite, pentru ca romanu ii lacom si nu vrea sa aiba si altu, numa el... deci adevaru e ca se castiga mai mult sau mai putin, depinde de perioada, de nr de dentisti cu care lucrezi, de domeniul pe care esti specializat...

Deci in prealabil se castiga in jur de 500 de euro pe saptamana, daca lucrezi. Gandeste-te ca un dinte de portelan e 400 lei si unul de semiportelan e 300 lei. Si sincer, oamenii cam au probleme cu dintii!

Sper ca te-am ajutat!