| jackie37 a întrebat:

Salut,la vara vreau sa ma angajez pentru 3 luni,nu am experienta deloc,as dori cateva sugestii de joburi,ma gandeam ca sofer(am carnet b doar de un an) sau paznic(nu am atestat), receptioner, astept parerile voastre! Ps: exclud plecarea la munca in strainatate

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti merge ca ajutor pentru munci sezoniere (agricultura, ateliere, constructii, ajutor in domeniu turistic, gastric, hoteluri, restaurante, baruri etc). Orice se poate dacavrei!

| SoulReaver a răspuns:

Salut, la o terasa nu ti-ar placea? Am niste prieteni ce lucreaza sezonieri la terasa, salariul e frumusel si mai e si bacsisul.

| Kogaion a răspuns:

Ospatar eu zic ca este un job perfect pentru 3 luni, salariul este bunicel plus ce mai faci tu din ce iti lasa lumea, poti ramane cu bani buni dupa aceste 3 luni. Poti veni pe litoral, eu stiu ca in Eforie Nord la Complex Steaua de Mare si Hotel Mirage se ofera cazare gratuita angajatilor din tara.

| elia01 a răspuns:

Lucreaza intr-un restaurant. Te va ajuta sa cunosti si mai multa lume.

| ArimaB a răspuns:

Eu as recomada constructiile daca esti priceput in constructii poti lua la o lucrare de o luna si 5. 000lei. Depinde cat de priceput esti. Eu cu tatal meu luam pe luna la 2-3 constructii in jur de 5.000 lei. Dar iti trebuie scule pentru asa ceva deci mai bine du-te ospatar.