| Ady117 a întrebat:

Salut.
Luna aceasta dau BAC ul și nu cred că îl iau din prima, dar am înțeles că îl pot da din nou în august și cred că am 90% șanse să îl iau atunci... Până atunci vreau să lucrez undeva, dar nu știu unde m-ar primi pe mine fără BAC ținând cont că sunt cam slab așa... Am 19 ani, 1, 74, 50 kg. Eu mă gândesc ca pe viitor să mă fac Dj ( digei ) sau antrenor de fitness ( deja am început să fac sală, am aproape o lună și încep să avansez chiar mult ).
Dj îmi place, doar că trebuie să învăț pentru asta. Nu știu momentan mai nimic... Nici ce muzică se folosește. Dar totuși mi-ar plăcea, și antrenor de fitness la fel sau ceva de genul.
Deci, dați-mi niște idei ce aș putea să fac până în august.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu crezi ca antrenor de fitness te faci ca faci tu o luna la sala? Sunt cursuri, chiar facultate de asa ceva, nu te ia nimeni in seama ca antrenor de fitness, ce naiba. Dj la fel, dureaza o gramada pana te faci remarcat pe piata si pentru asta si trebuie sa muncesti, sa vii cu ceva nou etc.

| Ady117 explică (pentru Adry05):

Adry05, băi omule, eu am spus că după o lună de sală vreau să mă fac antrenor de fitness sau că vreau imediat să mă fac dj fără să muncesc și să învăț pentru asta?
Eu am cerut doar o idee... Nu am spus că vreau să mă fac antrenor de fitness sau dj vara asta, știu că pentru dj durează cam 1 an să învăț calumea.
Am crezut că sunt oameni mai inteligenți aici... Te rog frumos, nu răspunde dacă tot nu înțelegi întrebarea.

| Adry05 a răspuns (pentru Ady117):

Ma amuza cum spui ca "credeam ca sunt oameni mai inteligenti aici" cand tu nici bac-ul nu crezi ca esti in stare sa-l iei. Nu-i vina ma ca nu esti coerent in intrebare si nu cred ca e cazul sa ma faci cum ai intuit tu ca nu ti-am priceput intrebarea. Dovedeste cat te duce capul de altfel si ce lipsa de educatie ai.

| Ady117 explică (pentru Adry05):

Deja mă enervezi, eu am fost educat destul de bine, nici nu mă cunoști, dar tu deja îți dai seama din câteva cuvinte pe care le-am scris aici, nu?
Se vede că tu nu citești atent ceea ce scriu, citești în grabă foarte mare sau mai sari rânduri, ori nu te duce capul să înțelegi, altfel nu îmi explic. Am spus destul de clar că sunt 90% sigur că iau bac ul și tu îmi spui că nu sunt sigur că iau bac ul? Nu sunt sigur 100% pentru că nu știu dacă voi învăța îndeajuns, dar încerc asta. 90% este un procentaj foarte mare. Și da, chiar credeam că sunt aproximativ toți oamenii inteligenți aici... Măcar dacă răspunzi, asigură-te, măcar să fii sigur 80% că va ajuta persoana respectivă răspunsul tău, pe mine nu m-ai ajutat deloc, doar mi-am pierdut timpul.
P.S: când am spus " credeam că sunt oameni mai inteligenți aici, mă refeream la cei care răspund la întrebările oamenilor, nu mă băga pe mine în aceeași oală pentru că eu nu ți-am răspuns. ( Apropo, sunt inteligent și nu ai cum să mă contrazici laughing )

| Adry05 a răspuns (pentru Ady117):

Da, m-am grabit cu cititul si n-am mai reluat dar cum am zis, asta nu e motiv sa incepi sa jignesti. Stai linistit ca ajut suficient oamenii pe acest site dovada si numarul raspunsurilor castigatoare + feedback-ul pozitiv pe care-l primesc. Ca nu te-am ajutat pe tine nu inseamna ca nu o fac pe acest site, aparent si tu tragi concluzii fara fundament. Si am incheiat discutia ca nu duce nicaieri. Am recunoscut c-am gresit dar nu justifica modul tau de raspunsul si faptul ca m-ai jignit. And btw, sunt fata ca vad ca tot imi vorbesti la forma de masculin.

| Ady117 explică (pentru Adry05):

Îmi pare rău, nu am știu că o să o iei personal " jignirea ". Am pus între ghilimele, deoarece, mie nu mi se pare o jignire... Tu trebuie să știi de ce ești capabilă, ai dreptate, nu trebuia să spun că nu ești inteligentă doar pentru un răspuns care nu m-a ajutat... Nu te mai supără pentru nimicuri. Dacă tu știi că ești inteligentă și un om îți spune că nu ești, nu trebuie să-i dai prea mare importanță, aici a fost vina mea, scrisesem mesajul fără să gândesc prea mult, îmi era somn happy
Scuze

| Adry05 a răspuns (pentru Ady117):

Si eu nu stiu de ce am citit intrebarea atat de pe dos, cred ca aveam ceva pe fundal si m-am incurcat fiind cu mintea acolo si mi-a ramas o versiune gresita in cap. A fost si vina mea si imi cer si eu partea mea de scuze.
Succes la bac si mai departe!

| Ady117 explică (pentru Adry05):

Succes și ție în viață?

| TrustMeIKnow a răspuns:

Ai putea sa inveti?
Si sa te gandesti la locuri de munca realiste, daca chiar vrei ceva ezy, atunci exeaza-te pe ce sti cel mai bine sa faci, adica fa bani din acel lucru.

| Ady117 explică (pentru TrustMeIKnow):

Da, aș putea, nu pare greu happy
Dacă învăț 2 ore pe zi până în august e ok sau măcar o oră.
Eu am cerut doar o idee.
Oricum nu vreau neapărat, doar voiam să fac niște bani până în august happy
Am nevoie și na...