| Ducman_Catalyn_1992 a întrebat:

Salut,m-am decis sa ma duc la liceul militar si nu stiu in ce constau probele sportive.
mai am o intrebare interviul in ce consta(ce intrebari pun)?

Răspuns Câştigător
| stpu a răspuns:

Nu stiu de unde a luat individul de mai sus probele alea, probabil din filme. In urma cu cativa ani, si nu cred ca s-a schimbat pana in prezent, probele sportive constau intr-un traseu pe care trebuia sa-l faci intr-un anumit interval de timp, daca nu ma insel. Traseul cuprindea: saritura de pe loc, aruncarea unor baloane la poarta(goala), tractiuni(8 parca), saritura la aparat, mers pe o barna, saritura in patrat, mers pe burta, alergare 50m. Mai era o proba de rezistenta de parcurs in 4 min. 1000 de metri.
Interviul consta in intrebari simple, banale precum "De ce ai iti doresti liceul militar?" "Ce vrei sa faci dupa ce termini liceul militar?" "Esti patriot?" s.a.

Pentru informatii sigure merci la Cercul Militar din judetul tau si informeaza-te de la cadrele militare.

Succes!

2 răspunsuri:
| DinamoPCH a răspuns:

O ruda de-a mea a fost..la liceul din Alba, nu?

| Slake a răspuns:

Probele sunt urmatoarele:
- alergare 3000 m - 11, 30 min pentru 100 de puncte
-abdomene: 55 pentru 100 puncte
- flatari: 55 pentru 100 p
- saritura la groapa cu nisip
- analize medicale
- test psihologic