| Rsk2003 a întrebat:

Salut.
M-am gandit pe viitor la un job si nu stiu care este "mai bun" sa zic asa.
1. Jandarm.
2. Frizer.
3. Sri.
Care din astea 3, daca puteti sa-mi spuneti avantaje, dezavantaje la jobul pe care la-ai ales.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nici unul.
Mai degraba o combinatie: coafura-manichiura-pedichiura-masaj.
Aceasta combinatie este castigatoare pana ce doamnele si domnisoarele au obsesia de a fi in permanenta frumoase, relaxate si bine dispuse!winking
Evident, succesul tau va depinde foarte mult de talentul tau de a conversa cu clientele pe placul lor (chiar daca in meserie nu esti cel mai bun happy ).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Jandarm, ca la SRI nu te vad atita vreme cit pui intrebarea asta pe TPU. Poate portar la SRI...

| sofisis a răspuns:

SRI? Adevarul e ca intrii in SRI foarte usor laughing
Mai bun din ce punct de vedere? Ca bani, hairstylist...dar doar daca esti smecher rau pe meserie.

| Artanis a răspuns:

Nu te gandi care e mai bun, gandeste-te care iti place cel mai mult pentru ca degeaba castigi bine daca nu-ti place locul de munca si mai e mult pana atuncea, traieste prezentul mai degraba, daca esti copil bucura te, dupa ai sa plangi laughing