| Sjsnsmsnsb a întrebat:

Salut, ma gândeam sa urmez Facultatea de Drept și Științe Administrative, la Științe Administrative cu specializare pe Poliție Locală si nu știu dacă este o idee buna, ma poate ajuta cineva cu un sfat si să-mi spună ce oportunități de cariera aș avea după terminarea studiilor?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa alegi stiinte administrative cand poti da la Drept si sa faci ce vrei dupa - avocat notar executor grefier magistrat etc.
Chiar iti doresti sa te plimbi pe strazi si sa dai amenzi toata ziua? Sa ai zilnic de-a face cu tigani ordinari si cretini fara scoala?
Sau daca tot vrei atat de mult politie, de ce nu te ambitionezi si sa dai la Academia de Politie Al.I.Cuza? ce problema are academia?
Nimeni nu iti poate spune care e cea mai buna varianta pentru tine, pentru ca noi nu te cunoastem.
Mai fa niste teste de personalitate, temperament, sunt si online teste despre ce cariera ti s-ar potrivi, vezi tu.
Am auzit ca in Constanta este universitatea Ovidius cu fac.de politie locala, sau la univ. spiru haret. Dar daca poti mai mult?
Personal respect ambele politii, nationala si locala, dar nu iti suna mai bine ofiter decat local?

Răspuns utilizator avertizat