| anonim_4396 a întrebat:

Ma intereseaza anumite informatii despre echivalarea studiilor de la amg la medicina generala. Nu gasesc destule informatii pe net. As putea sa ma transfer in primul an de la amg la mg sau trebuie sa reiau anul cand dau examenul?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Daca terminai amg si încercai la mg după, se echivalau anumite materii. Cu transfer este imposibil!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

N-are nici o legătură amg cu facultatea de medicină. Mai ales ca nici nu ai terminat. Cre înveți la amg e poate 25% (daca ai profesori interesați sa predea) din ce faci la medicină.