| DavidMichael1999 a întrebat:

ma puteti ajuta va rog? in ultimul timp m-am simtit demoralizat in a-mi atinge scopul de a intra intr-un liceu militar, deci am nevoie de ajutor, asa ca ma puteti ajuta spunandu-mi si mie cu ce medie as putea intra si cu ce grad se iesi dupa terminarea liceulul militar si academia militara? va rog ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul meu pe care il am de mic copil... Va rog sunt disperat...

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Așa cum mai spuneam, după ce termini liceul, nu ai nici un grad. Esti doar absolvent de liceu militar (profulul similar cu mate-info). DAR îți asigură accesul la scoli militare de ofițeri sau subofițeri. Alea dacă le termini ai grad și bani și toate alea-alea.

Abordează lucrurile în ordinea firească: intră întâi la liceu și apoi celelalte, Baftă la admitere!

| DavidMichael1999 explică (pentru sierra1):

Mersi a fost un raspuns foarte util deci trebuie sa intri la scoala de ofiteri pentru a avansa in grad? Si daca intru la scoala deo ofitri sau subofiteri tot la armata intru nu? Scz sunt putin mai creu de cap... mersi mult m-a ajutat

| sierra1 a răspuns (pentru DavidMichael1999):

Da, e corect!

| DavidMichael1999 explică (pentru sierra1):

La fiecare intrebare de a mea ai spus mereu raspunul corect ai spus mereu informati utile si iti multumesc ca sa iti demonstrez cat de mult iti sunt recunoscator ti-am dat funda.M-am gandit sa fi rasplatita/rasplatit pentru devotamentul si ajutorul acordat mie! MULTUMESC!

| sierra1 a răspuns (pentru DavidMichael1999):

Să fii iubit!

6 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Http://www.mta.ro/......icenta.pdf Uita-te peste ce iti trimit eu te rog.
http://www.mta.ro/wp-content/uploads/2015/05/Codul_univeritar.pdf Hei incearca sa nu iti mai faci griji. O sa reusesti daca ai incredere in tine. Lasa toate tampeniile de genul,, oare o sa ma descurc" si,, o sa fie greu" si o sa ajungi unde iti propui. Daca iti doresti cu adevarat sa iti atingi telul trebuie sa lucrezi cu tine in fiecare zi. Lasa dubiile de o parte si concentreaza-te pe activitatea ta. http://www.academy.army.md/admiterea/

| DavidMichael1999 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Mersi a fost util dar amm ma gandeam la liceul militar nu academia militara...Mersi oricum