| lapte1cucereale99 a întrebat:

Mama mi-a zis acum ceva timp ca nu ma lasa sa am un job decat dupa facultate. De ce? Refuza sa imi zica. Cred ca asta e un lucru bun, sa muncesti nu neaparat full time si sa fii independent. Nu ca m-as angaja de acum, doar ca mi-am amintit de asta si poate in viitor as vrea sa am un job. De exemplu barman, tutor etc.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil ca să te poți concentra exclusiv pe studii și să apuci să te bucuri de viața de student. dacă ai posibilitatea, nu te angaja, e păcat să nu profiți

| Cosmin86 a răspuns:

Nu inteleg, cum te opreste? Cum adica "nu te lasa"? Ai 5 ani?

| callerofthestorms a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate barbatul este sub aripa acei femeie. Traieste in casa dumneaei.

| lapte1cucereale99 explică (pentru Cosmin86):

Am 14 ani dar pe la 16-17 ani m-am gandit. Nu stiu de ce nu ma lasa. Poate se gandeste ca nu mai am timp de invatat sau ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru lapte1cucereale99):

Credeam ca te referi in timpul facultatii, nu la 16-17 ani cand esti la liceu.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu cine mai esti?

| callerofthestorms a răspuns (pentru Cosmin86):

Pe mine ma cheama callerofthestorms. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru callerofthestorms):

Sunteti 3 conturi pentru o persoana, de va bagati in seama ca retardatii?

| graworu a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am vrut sa ma bag in seama, scuze, am vrut doar sa iti raspund la intrebare.

| callerofthestorms a răspuns (pentru Cosmin86):

Am vrut sa ma bag in seama cu tine. Numai si numai cu tine.

| StrongHeart a răspuns:

Eu zic ca mama ta iti vrea binele, e mai mult un rau necesar. Dupa facultate o sa ai mai multe optiuni si tot timpul din lume sa muncesti.
Ai putea sa lucrezi part time sa poti sa si inveti si sa te si poti intretine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lasa pentru ca nu are rost sa muncesti deocamdata.
De ce sa muncesti te miri ce inainte sa termini studiile, cand poti munci dupa pe un post mult mai bun? Oricum fara facultate nu prea castigi cine stie ce... castigi bani pe care la fel de bine ii poti primi de la parinti.
Termina facultatea, si angajeaza-te direct in domeniul pe care l-ai studiat, asa e cel mai bine.

| johnbucuresti a răspuns:

Ii e frica ca dai de gustul banului apoi o sa ai bani de sex si bautura si femei si droguri si distractie
Lucruri care o sa te faca sa vrei si mai mult sex
Ceea ce o sa te faca sa vrei si mai multi bani
Ceea ce o sa te faca sa iti bagi piciorul in ea de scoala ptcl ca sa ai timp pentru munca

| callerofthestorms a răspuns:

Recomand!

| ajutorul3zz a răspuns:

Salut, la 14 ani nu e o idee buna sa te angajezi, iti recomand pe la varsta de 16-17 ani sa lucrezi, dar doar vara, asa am facut si eu. In fiecare vara am lucrat ca barman, picol, ospatar, dar sa nu muncesti in timpul liceului, pentru ca nu mai ai timp de scoala.

| Marin2910 a răspuns:

Extraordinara idee!