| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa lucrezi pe minimul pe economie (fara bonuri sau sporuri) daca ai facultate si master? Sunt trecut in contract ca operator introducere, validare si prelucrare date. Fac mai mult munca fizica de cautat hartii si mutat cutii prin depozit. Este ok sa iau cat un portar care numai sta si nu a facut ceva scoala mai multa? De ce isi bat joc de salariul oferit? Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita sa lucrezi punct, nu sa faci ca altii "pentru atata nu merita sa ma ridic din pat"
in cazul tau, ca sa te plateasca echivalent cu studiile, trebuie sa te angajeze pe post de studii superioare conform cu studiile efectuate, dar daca ai facultatea de stiinte politice sau alte facultati de umplutura sa nu te astepti sa-ti recunoasca cineva acele studii, sunt zero in campul muncii.
nu ai spus ce studii ai,
ia referitor la faptul ca ai spus ca isi bat joc, tu trebuie sa demonstrezi ca meriti mai mult, nimeni nu te ia la un loc de munca indiferent care ar fi acela si iti da maxim venit pe acel loc de munca, intai trebuie sa demonstrezi ca esti capabil.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca merita!
Muncesti pe abni baiete, adica primesti, ai ce cheltuii, ce manca. ce imbraca samd.
Da, este ok sa iei cat un portar, atata vreme cat munca ta este necalificata, iar pozitia lui cere raspundere mare.
In plus, amandoi s-ar putea sa aveti doar 10 sau 12 clase, deci, fara studii superioare sa poti pretinede salariul mare. Nu uita: pozitiile cu raspundere, se platesc mai bine decat cele de plimbat administrative.

| sierra1 a răspuns:

"Merita sa lucrezi pe minimul pe economie... daca ai facultate si master? "

jocul se numește cerere și ofertă. Ce oferi tu mai bun din ceea ce se cere? Dacă nu ai ce oferi, merită. Dacă ai, alege. Baftă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merită, dar dacă nu îți convine cauți alt loc de muncă. Mai poți negocia salarul cu actualul angajator. El nu te plătește după studii, ci după munca care o depui.

| anonimg a răspuns:

Cauta in alta parte.

| Bizon95 a răspuns:

Cat timp nu ai ce manca... DA
insa, de ce nu iti cauti altceva?!?

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Am cautat insa chiriile sunt scumpe in orasele mari. Pe posturile de secretar da maxim 1500 lei net si chiria e de la 200 euro in sus....nu prea iasa treaba.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aham, deci practic tu primesti un salariu minor intr-un loc in care toate cheltuielile sunt minore, asa ca s-ar putea sa iesi castigat
deci tu stii mai bine

TOTUSI, mi-as pune CV-ul pe site-uri unde pot sa il las permanent si vin angajatorii si cauta, nu trebuie sa stai tu!

| Ineys a răspuns:

Ce facultate si ce master ai?

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Stiinte politice si master Afaceri europene. Practic scriere de proiecte europene ca master.