| MadalinT00 a întrebat:

Nu ma pricep deloc la romana, istorie si geografie pentru Bac.Am comandat aceste carti, dar nu stiu cum as putea invata mai bine.Credeti ca e bine sa fac meditatii sau sa invati din carti? Cateva sfaturi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vrei note mari si ai si nevoie, baga meditatii.

| AFR81 a răspuns:

Ce carti ti-ai comandat? E mai indicat sa faci meditatii si sa inveti ceea ce iti vor recomanda profesorii. Stiind atat de putine lucruri legat de domeniile respective, citind carti, fara a avea un indrumator care sa te ajute si sa-ti structureze informatia, parerea mea e ca iti vei pierde timpul.

| leapșa a răspuns:

Fa meditatii. Altfel e cand iti explica cineva, macar pana ajungi pe unda care trebuie, iar dupa te poti inspira din cartile alea.

| MihaiTheBest481 a răspuns:

Pai acum depinde ce note vrei in bac, dar daca vrei o nota peste 6 sau 7 iti recomand urmatoarele sfaturi:
1. Sa ceri ajutorul parintilor si al profesorilor.
2. Sa rogi profesorii sa te ajute daca vor.
3. Sa iti comanzi colegeri pentru examenul de bacalaureat, eu mi-am comandat la clasa a 6-a culegeri si am trecut exmaenul cu 82 de puncte la matematica si 91 de puncte la romana.
4. Sa faci meditatii daca ai bani, sau sa rogi un profesor sa iti faca meditatii gratis.
5. Sa inveti definitiile si formulele ca sa le poti aplica.
Sper ca ti-am fost de folos!