| IonutPreaOficial a întrebat:

Salut, pentru a deveni subofiter pompier ai nevoie de permis auto? Daca da, ai posibilitatea de a da examenul in timpul cursurilor?

Răspuns Câştigător
| FlowVODA a răspuns:

Te salut! Cand era perioada de scolarizare de 2 ani de zile, daca nu aveai permis, puteai sa faci scoala in sistem, gratuit. Avand in vedere ca acum perioada de scolarizare este de 1 an, nu este obligatoriu sa ai permis, dar nici nu-l poti obtine prin intermediul lor ( nu poti face scoala la ei).In concluzie, nu, nu ai nevoie de permis!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te aici: http://bit.ly/2HYjHFs Nu vad nicaieri ca-i obligatoriu permisul si, mai mult ca sigur, ca se face pe timpul scolarizarii.