| Paraschiv08 a întrebat:

Salut

Poate sa imi spună și mie cineva cum as putea sa învăț engleză într-un mod rapid și eficient...

Cineva care a trecut prin aceeași situație ca și mine și totuși a reușit sa învețe.

Ceva sfaturi/sugestii?

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Eu am invatat engleza numai din jocuri si filme.Sincer,de la scoala nu ramasesem decat cu vreo 3 cuvinte in cap.Din cursuri online nu se lipea mare lucru de mine.Acum pot spune ca o vorbesc fluent desi, evident ca am un mic accent distinctiv.Cu meditatiile iar daca iti permiti e super ok numai ca dureaza destul de mult.Pentru ca interesul meditatorului este sa traga de timp ca sa incaseze cat mai mult.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Filme, muzică, jocuri,

| Botnaru_Ion_1985 a răspuns:

Duolingo și da am privit doar filme în engleză des cu subtitrare in ro ca sa pot intelege si acum sunt as!

| DariusBădi a răspuns:

Pentru inceput urmareste filme subtitrate.
Apoi instaleaza duilingo.
Dupa un timp oentru a dezvolta limba dorita uitate la filme fara subtitrare.
Incearca sa vorbesti limba cat de des poti.
Succes!