| Junseng a întrebat:

Popierii de la ISU au treaba cu descarcerarea, adica ei descarcereaza sau Smurdu face treaba asta?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Smurd = Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare
deci...

Pe de altă parte, structura organizatorică şi dotarea serviciilor profesioniste pentru situaţii de urgenţă prevede la nivelul fiecărei subunităţi să existe cel puțin o autospecială având dotarea necesară pentru executarea operaţiunilor de descarcerare.
deci...