| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa dau in armata la subofiteri daca nu am fost maestru militar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Maistrul militar este echivalentul subofiterului, asa ca n-are nici o legatura faptul ca n-ai fost maistru militar cu acela de a candida pentru o scoala de subofiteri. Pentru aceasta este nevoie doar sa indeplinesti conditiile cerute, inclusiv aceea de a fi absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Pai ce ma fac ca cel de la birou de informare mi-a spus ca n am cum sa dau la subofiteri daca nu fac 2 ani la maistru militar

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat