| Brati a întrebat:

Pot urma o cariera in politie si daca fac administratie publica(in cadrul altor facultati)? Ce poti face mai exact dupa?

1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Pentru a deveni ofiter de politie trebuie sa urmezi o scoala sau o academie de politie. Daca termini administratie publica poti deveni functionar public. Dar aceasta specializare fiind multidisciplinara poti presta orice munca de birou in mediul privat, de la operator calculator, ofiter bancar si pana la management.