| Muncuș_Ady_1996 a întrebat:

Salut prietenii!
Am facut poza legitimatiei sefului meu pentru a nu-i mai cere legitimatia tot timpul cand am nevoie. el pe legitimatie are un cod de bare si nu imi citeste scanerul codul de bare din fotografia de pe telefon
Am vazut colegi mei toti se scaneaza de pe telefon cu legitimatia sefului. Mie de ce nu imi merge? Am un telefon j7 2017
Va rog dati-mi sfaturi!

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Poate nu ai facut bine poza la codul de bare, mai incearca, fara zoom si sa nu fie prea de aproape ca distorsionarea cat de mica a codului de bare il face de necitit. Mai poti scana legitimatia sefului tau la o imprimanta si dupa decupezi doar partea cu codul de bare pe care sa o lipesti dupa pe spatele telefonului sau pe altceva.

| Arthiom a răspuns:

Sau cere-i unui coleg caruia ii merge sa scaneze legitimatia de pe telefon sa iti trimita poza lui.