| redutzu a întrebat:

Salut, Salut.
Am și eu o întrebare pentru voi fără să mă luați la mișto
Unde mă pot angaja cu studiile astea
11 clase profesionala, am diploma.
Știu că la poliție îmi trebuie bac la fel și la pompieri, jandarmi
Cu studiile astea unde mă pot baga, apropo îmi place ceva ce este de munca sunt sportiv de fel,
Că și idee mi-ar placea sa fiu băgat pe undeva, sa dau probe
Sunt din Pitești.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja la o firma care cere meseria in care esti calificat.

| Violleta2022 a răspuns:

Unde nu se cere BAC si munca calificata.
Cu alte cuvinte "ca necalificat", oriunde gasesti de munca: in constructii, in agricultura, la serele de zarzavat, pe santier samd.

Despre ce probe vorbesti tu? bagat pe unde?
Tu poate nu constientizezi ca nu ai nici macar diploma de absolvire a unui liceu, termindn minimul de 12 calse, chiar adac nu ai BAC.
Ca necalificat, nu ai ce probe sa dai si oricum nu ti le cere nimeni cu cat ai la acest moment.
Apropo, mai spui ca esti sportiv si vrei ceva munca in zona asta.
Ce diplome si ce priemii nationale sau internatioanle ai? La ce sporturi ai iesit castigator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paza si protectie daca tot ai spus ca te-ar interesa jandarm, politist si esti sportiv.