| Krs123153 a întrebat:

Se castiga bine din kinetoterapie? Merita facultatea, si care este salariul in Romania/strainatate?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, se POATE castiga bine si la noi si in strainatate din masaj, mai ales la noi comparativ cu alte ocupatii, si se gaseste de lucru, caci cererea e in crestere. Daca nu iti place cartea, mult mai bine fizioterapeut decat altceva. Nu iti place cartea vorba vine, ca e de invatat destul de mult.

| boylivgume a răspuns:

Se castiga! dar ai de invatat mult. in Romania pleci de la vreo 20, iar in strainatate incepi cu 1500 euro, din cate stiu!