| Rank1988 a întrebat:

Salut, se mai pot face acele acte necesare in Uk pentru a munci?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate obtine viza de munca "working visa" daca:
- Aplici online la firmele de recrutare din UK si ei iti gasesc contracte de munca.
- O alta varianta este sa-ti cauti singur pe internet, site-urile pe care se posteaza joburile si sa trimiti CV-ul si aplicatia ta, direct la compania respectiva. Daca esti selectat, te suna ei pentru un prin interviu telefonic sau video conferinta, iar daca treci de selectia eliminatorie, te pot chema la al doilea interviu in UK (doar daca pozitia este inalta) si apoi iti dau obtin ei "working visa", conform contractului de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca mai au oferta pentru working visa, 3 luni de zile daca ai vaccinu si un loc de munca garantat