| danidni a întrebat:

Salut si dau fundita! Dau un exemplu, sa zicem ca intru la agenți de poliție Campina si daca învăț bine acolo voi primi un grad mai bun? Sau voi fi repartizat într-un loc mai bun? Sau nu te ajuta cu nimic?

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Ajuta la repartizare. La absolvire toti agentii au acelasi grad profesional. Poti fi angajat pe un post mai bun.

| RaduRobertRO a răspuns:

La absolvire se fac repartizari, o nota mai buna e o sansa in plus sa-ti alegi un loc mai bun. Avansarea in politie se face de obicei la termen, plus ca poti face o facultate, poti ajunge chiar lector/profesor la o scoala de politie. Salariile si pensia sunt mult mai mari decat in alte sectoare, plus ca iesi mai devreme cu 10 ani la pensie. Invata bine si asta te va ajuta in cariera.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă o să știi mai multe o să fii un polițist mai bun, dacă o să prinzi mulți infractori ( dacă nu mă greșesc ) o să iei un grad mai mare.

| anonimmul05 a răspuns:

Esti repartizat unde e nevoie de oameni si daca esti bun poate esti repartizat intr-un oras mai mare, daca nu esti bun poti ajunge si in orase mici de unde cu greu mai poti pleca prin transfer intr-un oras mare.