| LalMirch15 a întrebat:

sper sa ma ajute cineva...doresc sa aplic la o facultate in strainatate am premiul 3 la olimpiada nationala de biologie in clasa 9 si mentiune pe clasa 10 am sanse sa fac rost de o bursa (nu neaparat integrala)?

2 răspunsuri:
| georgiana_6517 a răspuns:

Nu stiu sigur daca poti obtine bursa in functie de premii, dar exista anumite fundatii, organizatii care ofera burse pentru studiul in strainatate si care te ajuta sa faci si dosarul. La noi la liceu au venit de la INTEGRALEDU ( integraledu.ro).Poti intra pe site si poti cere mai multe informatii. Noua ne-au vorbit si de burse acordate de statul in care vei studia. Sunt si tari in care facultatea e gratuita. Nu mai stiu sigur care era, cred ca Danemarca.

| LoveNpeacE a răspuns:

Https://www.fundatiadinupatriciu.ro/
Cauta si informeaza-te.
Merita:D.