| VD_Dragoș_1998 a întrebat:

Salut,stie cineva când se depun dosarele la soldati, adica in ce lună?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea ca nimeni de pe TPU sa nu stie. Poti afla foarte usor, interesandu-te la Centrul militar din judetul tau.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Citeam undeva acum vreo 2 luni ca salariul soldatilor e cel mai mic dintre toate meseriile, 800 RON/luna. Eu am lucrat in aramata ca inginer de sistem si iti pot spune armata e CEA MAI STRESANTA meserie din Romania. Trebuie sa asculti de toate ordinele mereu, fara sa cracnesti. Un ofiter din armata ajunge la salarii mult mai mari, dar iti trebuiesc ani buni.
Mai bine te faci politist, e mai putin stress si ai salariul mult mai mare chiar de la inceput (dupa cum am citit undeva pe internet). Armata Romana nici internet nu are cum trebuie.

| VD_Dragoș_1998 explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Nu imi place politist e o meserie nașpa, eu vreau anul acesta sa intru in armata ca soldat sa fac 2 ani si dupa sa dau la subofiteri., iar salariul ca soldati este de 2100+solda, am pe cineva acare a intrat anul tecut ca soldat gradat