| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Stie cineva sau s-a angajat cineva cu relocare pana acum PASII exacti pe care i-a facut angajatorul?(acolo unde a fost el, chiar daca difera si ma refer in felul urmator, dupa exemplul de mai jos, cam cele 3 intrebari sunt curiozitatile mele)

1. Daca distanta este mare intre orase, interviul se mai da? Interviul a fost telefonic sau v-a chemat acolo?
2.Chiria a fost de cate persoane in camera? Dar in apartament/casa?
3.Si cea mai importanta intrebare, la cat timp dupa ce ati fost acceptati la interviu vi s-a dat locuinta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. daca interviul este in alt oras, trebuie sa mergi la interviu, acolo unde esti chemat, pe banii tai.
2. Chiria este in functie de ce-ti gasesti tu si cat iti permiti sa platesti, depinzand de oras, locatie, casa sau bloc intre 150 euro si 300 euro.
3. Nu se acorda locuinte de servici DECAT in conditii speciale, cand jobul vine cu contract in care este mentionata aceasta oferta.