| darctron a întrebat:

Salut, știți cumva dacă locurile pentru sgp (soldați simpli) sunt limitate, sau e de ajuns să treci probele fizice?
aș vrea să aleg haina militară și nu vreau să intru în depresie că nu sunt locuri, pentru că cineva a terminat cu 1 secundă mai repede ca mine proba de 2 km big grin

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca este un concurs de intrare. Cum sa fie nelimitate?! Unde ai mai vazut asa ceva? Doar daca ar fi mai putini cndidati decat locuri.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Locurile sunt limitate. Nu pot fi angajati mai multi militari decat prevede statul de organizare.
Atentie! Inainte de proba fizica ai:
-test de aptitudini care evaluează randamentul intelectual;
-chestionar de personalitate pentru evaluarea posibilităților tale de adaptare la condițiile specifice mediului militar.
Dupa proba fizica ai interviul de evaluare finala. Deci nu scapi asa usor.