| MadalinT00 a întrebat:

Sunt anul doi la Drept si vreau sa dau in Institutul Național al Magistraturii (I.N.M).Am auzit ca se intra pe relatii.Credeti asta? Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu prea cred, totusi s-ar putea sa intre cativa, majoritatea intra pe stiinta, asa ca invata foarte bine si o sa ai sanse mari sa intri.

| sierra1 a răspuns:

"Am auzit ca se intra pe relatii"

probabil o mică parte da. Ești valoros? Dă-i 'nainte cu tupeu

| Alexandrionelu a răspuns:

In magistratura intra cine trebuie, nu cine știe...
Dacă îți dorești mult de tot asta, intra în PSD, cauta un baron local, mergi prin cineva de încredere, du-i cadouri scumpe, pune-l de naș, dă-i mulți bani de fiecare data, linguseste-l cu maiestrie, sapa-i gradina, tunde-i gazonul și plantează-i panseluțe în fata vilei, spala-I Mercedesul etc. și poate ai o șansă...
Sau baga-ți p|_|la in ea de Românie și cauta un trai mai bun în alta tara. Dacă ești inteligent, ambițios și perseverent nu vei culege toată viata căpșune.
Tu decizi!