| coadadematura a întrebat:

Salut,sunt clasa 10 la filologie si pe viitor as vrea sa devin membru al fortelor antitero, cele care sunt chemate cand este vreun atentat sau vreo interventie. Dupa ce iau bacul, ce ar trebui sa fac? Unde ar trebui sa ma duc pentru a ajunge unde vreau?

3 răspunsuri:
| UNkF a răspuns:

Trebuie sa ai bac-ul si sa cunosti proceduri de lupta corp la corp. De conditia fizica nici sa nu mai vorbim. Probabil ca au antrenamente similare cu FOS (Fortele pentru Operatiuni Speciale). Pregateste foarte bine, invata un sport de contact si daca esti bun intri.

| coadadematura explică (pentru UNkF):

Pai si unde ar trebui sa ma duc pentru a fi admis? Este vreo academie sau ceva?

| UNkF a răspuns (pentru coadadematura):

E Academia de informatii a SRI poti sa arunci un ochi, dar si pe site-ul lor poti vedea ce posturi sunt si ce calitati trebuie sa ai.