| coadadematura a întrebat:

Salut,sunt clasa 10 la filologie si pe viitor as vrea sa fiu jandarm sau sa fac parte din trupele speciale. Imi puteti spune toate academiile, facultatile si ce mai sunt ele, care au aceste specializări si care sunt probele pentru a fi admis? Precizez ca sunt slab la matematica si din clasa 11 nu mai fac matematica. Va rog frumos sa ma ajutati, desigur dau si funda!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" toate academiile, facultatile si ce mai sunt ele" - ie mai jos:

Academia de Poliţie "A.I.Cuza"
Şcoala de Subofiţeri "A.Ghica" Drăgăşani
Şcoala de Subofiţeri Jandarmi Fălticeni

"Precizez ca sunt slab la matematica" - asta nu-i bine, la trupele speciale ie nevoie de calcule (bombe, corecții la luneta puștii, dinamite și altele)

| coadadematura explică (pentru sierra1):

Pai si care sunt academiile care au si profilul de forte speciale?