| DragosMosor a întrebat:

Salut,sunt clasa a 11-a, profil Stiinte Sociale.Pot da mai departe la ASE la Management, Economie Teoretica si Aplicata sau oricare alta facultate din cadrul Academiei?

Răspuns Câştigător
| mihali98 a răspuns:

Da, sigur ca da. Profilul la care esti acum nu are nici o legatura cu facultatea pe care doresti sa o urmezi. In plus, materiile economice se studiaza de la zero, chiar daca o sa ai colegi care au terminat licee cu profil economic, o sa reusesti sa ajungi la acelasi nivel cu ei.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu are importanta. Poti merge la ce facultate doresti tu dupa ce ai diploma de bacalaureat insa trebuie sa iei si admiterea la academia respectiva. Succes la bac! Paste fericit!

| user123654 a răspuns:

Profilul/specializarea la care ești nu e relevant/ă. Poți da la orice facultate, nu are importanță la ce susții bacalaureatul.