| DjKosty a întrebat:

Salut.sunt clasa a 12 a si am de gand sa intru la o scoala militara dupa ce termin liceul. totusi as vrea sa stiu daca e o decizie buna sa merg pe directia asta ce conditii sunt.cum se manifesta si unde poti ajunge exploatand aceasta meserie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Decizia este buna in masura in care iti place armata si militaria.
Conditiile sunt foarte stricte, dat fiind comportamentul exemplar la care vei fii supus, ca sa fii un bun executant ca si soldat, sau ofiter, daca continui mai departe.
DMeseria te va duce la instructie in fiecare zi, in cazarma, sau pe front, daca se isca vreun razboi.

| DjKosty explică (pentru Violleta2022):

Aham...dar se fac si ore teoretice gen romana matematixa sau din astea?

1 răspuns: