| adi1233210 a întrebat:

Sunt clasa a xi-a si vreau sa dau la UTCB la CCIA. Vreau sa stiu dacă pot sa dau bacul la biologie, sunt mate info si ma pricep doar la matematică. Conteaza asa mult fizica in aceasta facultate? Trebuie să mă pregătesc înainte cu ceva, pe vreun program? Imi recomandați această facultate? Pot sa ma angajez in timpul facultății sau dupa ce termin mai repede(dacă puteți spune si despre salariul de inceput)? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Salut, Adi!
Esti luat de la 0 la inceput, prinzi foarte usor materia caci profesorii incearca chiar foarte mult sa te invete de la 0. Fizica nu-i cea mai mare problema, sa vezi geometria descriptiva si analiza matematica de aici, ohoo.laughing)) am scos un pumn de par in prima sesiune.
Te poti angaja si in timpul facultatii in diferite locuri, dar poti lucra si pe domeniu la diferite firme pe domeniu. Este o facultate grea, nu te mint, dar asa-i frumos, cand este greu. Viata pe aici este faina, mai ales in sesiune, cand tu la 2-3 inveti si de sub tine cu un etaj-doua se aude maneaua aia de suflet si se aud voci fericite care n-au treaba cu sesiunea.: laughing)
Poti sa te angajezi de prin anul 2 deja, cand prinzi niste informatii pe domeniu. Nu-i necesar sa inveti vreun program momentan, inveti aici. De salariu nu stiu nimic, stiu doar ca sunt decente, iar daca prinzi si vreo bursa, 7-11 bete in plus nu sunt rele.

| adi1233210 explică (pentru DanielPH):

Salut! Multumesc frumos pentru raspuns. Ai ceva sfaturi pentru mine? Sunt o fire curioasălaughing) si vreau sa aflu multe

1 răspuns: