| BezeaToxica a întrebat:

Sunt clasa a11-a si ma tot gandesc daca ar fi o optiune sa dau la facultatea de Arte. Eu desenez de cand eram mai mic si acum ma pricep cat de cat la desenat(in general din creion)
Desenez portrete/personaje din jocuri, etc...
Eu acum sunt la un liceu normal(pe profil uman, filologie). Crede-ti ca as avea vreo sansa sa intru la facultatea de arte, la sectia de Grafica? Eu nu prea am cunostinte vaste despre facultatile de arte, poate sa-mi explice cineva mai in detaliu, in cate ramuri se imparte? Eu am ales "Grafica" doar pentru ca ma astept sa invat sa desenez in programe 2d/3d(ce se cere pentru a deveni un concept artist in diferite firme de jocuri)
Imi doresc sa ajung un "artist" intr-o firma de jocuri, pentru ca piata asta a gaming-ului cred ca se va extinde din ce in ce mai mult...ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| andreigroza19 a răspuns:

Poti da la arte, dar ca sa intri trebuie sa desenezi natura moarta

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ce iti place aia s-a faci. Daca iti plac artele, mergi pe arte.

| Axde a răspuns:

Ar fi mai indicat sa faci ce ti place tie (ai sanse mai mari la arte decat la fililogie). Stiu ca este grafica, design vestimentar, faci si istoria artei si desen tehnic. ..nu prea ma pricep. Daca crezi ca ai talent nu mai sta pe ganduri, acolo te vor ajuta sa te perfectionezi.