| Tamas_Alexandru_1998 a întrebat:

Salut,sunt elev in clasa a 12-a si as vrea sa ma inrolez in armata.Am nevoie de cateva detalii, putin mai multe decat se gasesc pe site ul oficial al armatei romane.De exemplu,cum se intra? Ce trebuie depus? Eu sunt din provincie, mai exact din judetul Bacau si vreau sa merg in Bucuresti.Salariul oferit de ei imi va putea oferi un trai decent? Exista o proba sportiva? Orice ajutor e bine venit.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la CMJ Bacu si te vor lamuri. Adresa – Str. Mihai Eminescu, Nr.33 Telefon – 0234/512.913. Informatiile sunt valabile si pentru Bucuresti dar singura conditie este sa ai resedinta sau domiciliul in Bucuresti. Acte si examene: http://www.dejeanul.ro/content/wp-content/uploads/2013/02/Scan1.pdf
Salariul oferit de ei iti poate oferi un trai decent. Din Iulie se maresc si se aduc la normal soldele. Cred, insa, ca-i prea tarziu acum. Trebuia prin Martie_Aprilie.

| Tamas_Alexandru_1998 explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru informatii!

| Salontanul a răspuns (pentru Tamas_Alexandru_1998):

Cu placere! Eu am fost militar si nu-mi pare rau. Succes!