| qNotorious08 a întrebat:

Sunt in ultimul an de liceu, urmeaza sa dau BAC-ul si inca nu m-am decis ce sa fac mai departe.
Liceul l-am terminat pe un profil tehnologic, nu am avut eu cele mai bune rezulate, dar nici nu m-am straduit prea mult. Aveam de gand sa merg la feaa, dar am auzit ca dupa ce termini aceasta facultate nu prea gasesti un loc de munca, o alta varianta ce mi-ar placea ar fi la drept, dar dat fiindca am fost la tehnologic, nu cred ca ma descurc sa tocesc atat de mult. Ce imi sugerati? Ma gandeam la o facultate de genul inginerie sau arhitectura navala, dar sunt cam praf pe fizica si chimie.

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu contează liceul, sau notele.
Facultatea? Ceva să merite, să-ți aducă bani.

| PaulcereAjutor a răspuns:

Orienteaza-te dupa ce iti place.