| Super2016 a întrebat:

Sunt la facultate in anul 1. In total sunt 60 de credite. Pentru a trece anul e nevoie de 35 sau 30 pentru sesiunea de toamna. Din prea multa comoditate, sa zic asa, pentru ca am auzit de la cei mari ca se pun pe invatat abia in sesiune, in primul semestru am reusit sa adun doar 13 credite. Ma tem ca nu voi reusi sa trec anul si as dori sa imi spuneti va rog sesiunea de toamna inseamna prezentarea trei pentru examene din semesteu doi sau e o sansa pentru orice examen care nu a fost luat indiferent de semestru si daca ai fost la toate cele trei prezentari sau cum?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In sesiunea din toamna poti sa-ti dai orice examen vrei, indiferent de semestru, problema e doar ca daca ai foarte multe, este foarte posibil sa ti se programeze exact in aceeasi zi si la aceeasi ora, si nu o sa poti sa le dai pe toate.

Si ca sa te trag si putin de urechi, de ce mai faci facultatea aia daca tot nu-ti pasa de ea si de examene? Imi dau seama ca daca la examene nu ai reusit sa fii prezent la restul cursurilor nu ai fost nici atat. Acum serios, nu trebuie ca toti sa avem facultate, ocupa-ti timpul cu ceva productiv, care sa te ajute si din care sa inveti ceva, nu face facultate daca o faci doar pentru diploma, in cativa ani diploma de facultate o sa fie egala cu 0, pentru ca tot prostul (fara nicio aluzie) o sa aiba una.

| Annamaria21 a răspuns:

Oricare examen din anul precedent