| Gwydion a întrebat:

Sunt pasionat de studiul comportamentului uman si de bolile mintale. Aveti idee de vreo facultate care se ocupa de asa ceva?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Psihologie sau Medicina si rezidentiat in Psihiatrie. Citeste ceva Sociologie, vezi daca iti place.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Despre psihopatologie înveți cel mai bine cand studiezi chimia, anatomia creierului si farmacologia.

| Bizon95 a răspuns:

Psihiatrie pentru bolile mentale (iesi DOCTOR, nu consultant personal, de ex. ai dreptul sa semnezi retete, etc.)

psihologie pentru consultant pesonal (nu e doctor dar poate ajuta pe cineva ENORM si intelege foarte bine comportamentul uman)

sociologie pentru comportamentul uman in grup (mai putin indivitual), grupurile pot fi de la foarte mici pana la chiar foarte mari, de gen de la natiuni sau intreaga umanitate

succes, e foarte bine ca esti pasionat de asa ceva si poti sa faci bani buni ajutand pe altiiwinking

| SERIALS a răspuns:

Uite la programele de studiu la facultatile de psihologie

| Redhead6 a răspuns:

Facultatea de psihologie