| geany550 a întrebat:

Sunt pe a 12 a si ma gandesc unde sa merg la facultate, mai exact in ce oras. As avea de ales intre Cluj Brasov si Sibiu. Stau cam intre sibiu si bv deci sunt mai departe de Cluj. S ar merita efortul sa ma duc la facultate la cluj avand in vedere ca este mai bine cotata si multi spun ca am sanse de angajare mai mari apoi?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu poti compara cluj ul ca si centru universitar cu sibiul si brasovul...

| Porcusorul a răspuns:

Poti sa uiti complet de Brasov sau Sibiu. Daca ai posibilitatea sa mergi la Cluj, celelalte doua nici nu mai trebuie mentionate in discutie indiferent ce specializare vrei sa alegi si indiferent in ce colt al tarii stai. In tara asta avantajele Clujului in privinta mediului academic sunt comparabile doar cu Bucurestiul.